Pasirinkite miestą
1588
0.58 €/MIN
2 Lt/min
cover

AKROPOLIS I PARODA

Renginys vyks nuo 2018-07-24 iki 2018-08-20

 

Paroda iš Lietuvos jūrų muziejaus jūrų moliuskų kriauklių rinkinio

JŪROS STALAS

Kaip ir kasmet artinantis Jūros šventės šurmuliui, Lietuvos jūrų muziejus kviečia visus į susitikimą – šį kartą prie JŪROS STALO. Pokalbiui. Apie tai, kas skamba Lietuvos jūrų muziejaus misijoje – kaip išlaikyti žmogaus harmoniją su jūra... Net ir prie pietų stalo!

Šioje parodoje pristatome tik nedidelę dalį savo jūrų moliuskų kriauklių kolekcijos, kurioje daugiau nei 23 000 įvairiausių kriauklių. JŪROS STALUI atrinkome valgomų moliuskų kriaukles – tai ir dažniausiai ragaujamos austrės, midijos, jūrų šukutės, ir gal kiek neįprastos mums – karališkoji kriauklė, gigantiškoji tridakna ar net mureksai.   

Vis daugiau žmonės visame pasaulyje dėmesį kreipia į ekologines ir socialines vartojimo pasekmes. Akvakultūros produktai ant mūsų pietų stalo yra vienas iš tinkamiausių pasirinkimų. Kodėl? Moliuskus žmonės valgė jau prieš 164 000 metų – dar nemokėdami sugauti žuvies, pajūrio gyventojai mėgavosi jūros dovanomis. Vis labiau įsigalint moliuskų valgymo tradicijoms, ėmė mažėti jų ištekliai: žmogus buvo priverstas sugalvoti, kaip jų užsiauginti. Taip moliuskai tapo akvakultūros objektu, kurio auginimas maistui vertinamas kaip vienas labiausiai gamtą tausojančių. Mat moliuskai maitinasi planktonu, filtruodami vandenį, todėl jiems nereikia naudoti kitų žuvų išteklių (kaip pavyzdžiui, auginant pramonines žuvis), o natūralios gyvenimo sąlygos nuo dirbtinių beveik nesiskiria ir kt.

Tikimės, kad ši paroda privers mus stabtelėti ir pagalvoti, kaip svarbu yra atsakingai vartoti ir tausoti tai, ką mums dovanoja jūra. Tas jausmas, kai... IMI GALVOTI, kad tavo pasirinkimas turi reikšmę.

 

Paroda eksponuojama prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Klaipėdoje, prieš knygyną „Pegasas“ iki rugpjūčio 20 d.

 

 


AKROPOLIS - daugiau džiaugsmo!