Naujiena | 2013-10-02

FORUM CINEMAS | kino teatrai jau visiškai skaitmenizuoti

Praėjusią savaitę kino centras „Forum Cinemas“ Lietuvoje atvertė naują istorijos puslapį. Skaitmeninis kino projektorius įrengtas paskutinėje, 40-oje „Forum Cinemas“ salėje ir kino centras tapo visiškai skaitmenizuotas visoje šalyje.

„Forum Cinemas“ skaitmenizacija buvo pradėta prieš keletą metų: pirmasis skaitmeninis projektorius kino teatro „FC Vingis“ pirmojoje salėje buvo įrengtas prieš 2009-ųjų Kalėdas. Pirmasis skaitmeniniu būdu parodytas seansas „Forum Cinemas“ tinkle buvo airių roko grupės U2 koncertas, po jo sekė James‘o Cameron‘o „Įsikūnijimas“.


Skaitmenizacija atvers dar daugiau galimybių tiek žiūrovams, tiek kino kūrėjams, tiek platintojams.


Dabar kiekvienoje „Forum Cinemas“ salėje per dieną parodoma vidutiniškai po penkis filmus – tai yra maždaug 200 kino seansų kasdien. Kino teatro rinkodaros vadovas Dainius Beržinis džiaugiasi, kad „Forum Cinemas“ skaitmenizacija atvers dar daugiau galimybių tiek žiūrovams, tiek kino kūrėjams, tiek platintojams.

„Žiūrovai galės mėgautis žymiai geresne filmų kokybe: skaitmeninei laikmenai negresia su laiku prastėjantis filmo garsas ar apskritai juodas ekranas, trūkus kino juostai. Skaitmenizacija leidžia išplėsti ir repertuarą, sumažindama kaštus kino platintojams ir rodytojams. Pavyzdžiui, festivalių rengėjams nebereikės laukti, kol kokio nors filmo kopija juostos pavidalu atkeliaus iš kitų festivalių. Jau nekalbant apie logistikos sudėtingumą: jei kino juosta sveria 20-30 kilogramų, tai filmo skaitmeninė laikmena dydžiu prilygsta storam romanui“,- pasakoja „Forum Cinemas“ rinkodaros vadovas.


Nuo šiol – tie patys premjeriniai filmai bus rodomi ir visuose miestuose – kino repertuaras prasiplės dvigubai.


D. Beržinis atkreipia dėmesį ir į tai, kad skaitmenizacija leis tapti labiau pastebimiems ir kino, ypač tautinio, kūrėjams: „Skaitmeninės filmo laikmenos gamyba yra žymiai pigesnė nei kino juostos, o tai reiškia, kad vietoje vienos filmo kopijos galima pagaminti kelias ar keliolika ir jas demonstruoti skirtingose erdvėse nors ir tuo pačiu metu. Šią naudą jau ypač pajuto mūsų kino teatrų Šiauliuose bei Panevėžyje žiūrovai, kuriuos dažnai pavėluotai pasiekdavo Vilniaus miesto kino premjeros. Nuo šiol – tie patys premjeriniai filmai bus rodomi ir šiuose miestuose – kino repertuaras prasiplės dvigubai.


Klasikinės kino magijos gerbėjai neliks nuskriausti – juostinis kino projektorius dar gyvuos


„Forum Cinemas“ rinkodaros vadovas priduria, kad kiekviename „Forum Cinemas“ kino teatre yra palikta ir po vieną juostinį kino projektorių. „Jau antrą šimtmetį skaičiuojančio juostinio kino projektoriaus traškesys kinomanui yra tas pat, kas vinilinė plokštelė muzikos mylėtojui. Klasikinės kino magijos gerbėjai neliks nuskriausti – jie ir toliau galės pasižiūrėti filmą tuo pačiu būdu, kokiu kinas buvo žiūrimas nuo XIX-ojo amžiaus pabaigos“.

 

Skaitmeninio kino projektoriaus kaina, priklausomai nuo jo galimybių, specifikacijų, svyruoja nuo 50 000 iki 150 000 eurų (nuo 170 tūkst. iki pusės milijono litų). „Forum Cinemas“ Lietuvoje turi 40 kino salių: 19 Vilniuje, 7 Kaune, 6 Klaipėdoje, 5 Šiauliuose ir 3 Panevėžyje. Pernai „Forum Cinemas“ kino teatruose apsilankė 2,38 milijono žiūrovų. Kadangi 2013-ieji yra kaip niekad gausūs naujų lietuviškų filmų skaičiumi, šiemet žiūrovų tikimasi sulaukti dar daugiau. 

Kur vyksta
image

FORUM CINEMAS

Telefonai: 1567
Darbo laikas: 10.00-22.00, Penkt-šešt 10.00-24.00

Palaikykite ryšį su Akropoliu!

Užsisakę naujienlaiškį, gausite Jums aktualias Akropolio naujienas ir pasiūlymus į savo el.pašto dėžutę.