1588
 
Pranešimai žiniasklaidai

Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvėse populiariausia dovana buvo ori senatvė

Orios senatvės viltis tapo populiariausia Kalėdine dovana Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvėse, kuriose prieš šventes pirkėjams buvo pasiūlyta įsigyti ir padovanoti išsipildžiusią viltį simbolizuojantį atviruką. Daugiau nei 800 žmonių dovanojo pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms, o iš viso prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ veikusiose „Vilties“ parduotuvėse buvo nupirkta ir padovanota beveik 2000 vilčių už 13 720 eurų. Visi gauti pinigai bus skirti RK iniciatyvoms paremti ir tiesiogiai prisidės prie vilčių išsipildymo.

„Kai lapkričio pabaigoje Vilniaus „Akropolyje“ atidarėme pirmąją parduotuvę, labai džiaugėmės. Sulig kiekviena parduotuve vis kitame mieste džiaugsmas stiprėjo. Dabar esame dar laimingesni – puikų kampanijos rezultatų dėka galėsime padėti ir viltį gražinti didžiuliam būriui žmonių“, – teigia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvėse buvo galima įsigyti ir padovanoti tris skirtingas – išgelbėtos gyvybės, orios senatvės ir saugios vaikystės - viltis.

„Galbūt pirkti ir dovanoti viltį pas mus dar nėra įprasta, tačiau išties – labai gera. Smagu žvelgti į rezultatus ir žinoti, kad Lietuvoje gyvena daug neabejingų žmonių, kuriem rūpi ne tik jie patys, jų artimiausi žmonės, bet ir tie, kurių jie nepažįsta. Manau, kad šiemet šia akcija žengėme vieną nedidelį, tačiau labai svarbų žingsnį, skatinantį žmones pagalvoti apie kitus. Smagu, kad galėjome būti viso to dalimi“, – sako bendrovės „Akropolis group“ Nekilnojamojo turto valdymo departamento vadovė Dovilė Vidzbelytė.

Raudonojo Kryžiaus slaugytojos namuose šiuo metu lanko 611 senelių, kuriems teikia higienos paslaugas, pragulų profilaktiką, matuoja pulsą ir kraujo spaudimą, temperatūrą, duoda vaistų, maitina ar tiesiog bendrauja – išklauso, pataria. Tad už orios senatvės viltis gautos lėšos bus skirtos geresnei šių senelių priežiūrai ir pagalbai. 2017 metais jiems bus nupirkta higienos priemonių, kurios yra neatsiejama slaugos ir priežiūros namuose dalis.

Už saugios vaikystės viltis gautais pinigais bus padėta iš karo zonų pabėgusioms šeimoms ir jų vaikams – planuojama padėti sunkiau besiverčiančioms šeimoms patenkinti būtiniausiais porei-kius, nupirkti mokyklinių prekių, reikalingų vaistų. Šiuo metu Raudonasis Kryžius rūpinasi pabėgėlių šeimomis, gyvenančiomis savivaldybėse, ir nuolat lanko šeimas Ruklos pabėgėlių priėmimo centre bei Užsieniečių registracijos centre Pabradėje. Pagrindinis Raudonojo Kryžiaus siekis yra užtikrinti, kad iš karo zonų atvykusių vaikų galimybės nesiskirtų nuo vietinių, kad jie kuo greičiau įsilietų į mokyklų ar darželių bendruomenes ir jaustųsi saugiai.

Raudonasis Kryžius yra pirmosios pagalbos mokymų pradininkas Lietuvoje, tad už išgelbėtos gyvybės viltis surinktos lėšos padės pirmosios pagalbos apmokyti daugiau žmonių. 2016 m. organizacija mokyklose apmokė 5 tūkst. moksleivių. Tikimasi, kad 2017 m., panaudojus gautas lėšas, apmokytų moksleivių skaičius bus dar didesnis.

G. Guzevičiūtė dėkoja visiems, padėjusiems išskirtinę idėją paversti realybe: „Tokių gerų rezultatų nebūtume pasiekę be šaunių ir aktyvių savanorių – nuo moksleivių iki senjorų, nuoširdžiai kalbinusių prekybos centrų lankytojus ir kvietusių dovanoti viltį. Ačiū jiems. Taip pat didžiulis ačiū mūsų pagrindiniams partneriams – prekybos centrams „Akropolis“. Tikimės, kad ši partnerystė tęsis ir kitais metais“.

„Vilties“ parduotuvių atidarymuose skirtinguose miestuose dalyvavo miestų savivaldybių atstovai, parduotuves aplankė ir būrys žinomų žmonių: atlikėjas Jurgis Didžiulis, laidų vedėja Daiva Tamošiūnaitė, prodiuseris Mindaugas Rainys, kunigas Ričardas Doveika, politikas Dainius Kreivys, treneris Valdas Garastas, žalgiriečiai Paulius Jankūnas ir Leo Westermann, dainininkė Laura Remeikienė ir kt.

Apie Lietuvos Raudonąjį Kryžių

Lietuvos Raudonasis Kryžius – seniausia Lietuvoje veikianti nevyriausybinė humanitarinė or-ganizacija, kuri rūpinasi pačiais pažeidžiamiausiais: vienišais, sergančiais senoliais, sudėtingose situacijose atsidūrusiomis šeimomis ir vaikais, artimųjų ieškančiais žmonėmis, skurstančiais ir alkstančiais, karo pabėgėliais. Raudonasis Kryžius taip pat rūpinasi ir pirmosios pagalbos mokymais – siekia, kad nutikus nelaimei šalia esantys žinotų, ką reikia daryti.

Nuotraukoje Kalėdų senelis ir elfai Kūčių išvakarėse simboliškai tapo paskutiniais Lietuvos Raudonojo Kryžiaus „Vilties“ parduotuvių pirkėjais – o prieš juos beveik 2000 žmonių apsilankė „Vilties“ parduotuvėse, kad tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos padovanotų orios senatvės, saugios vaikystės ir išgelbėtos gyvybės viltis.

Kur vyksta